טיפים לראיון עבודה בזום

 

בעקבות משבר הקורונה, רבים מהמעסיקים עברו לראיונות מקוונים באמצעות ווידאו בשלבים שונים בתהליך הגיוס. למרות שמדובר בריאיון מהבית, כדאי להתכונן אליו כפי שהייתם מתכוננים לראיון עבודה פרונטלי.

במיוחד עכשיו, הינה מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח ראיון עבודה מקוון ובכלל, לראיון מוצלח.

התקנת התוכנה במחשב הביתי /בנייד – הורידו מראש את התוכנה שבאמצעותה יתקיים הריאיון. בדקו ששם המשתמש שלכם והתמונה רשמיים וראויים למעמד. בדקו את תקינותם של המיקרופון והמצלמה.

*טיפ חשוב – בצעו סימולציה מבעוד מועד עם חבר/בן משפחה ובדקו איך אתם נראים ונשמעים.

הופעה ולבוש – למרות שהריאיון מתקיים בבית, יש לשמור על אותו קוד הלבוש עליו הייתם מקפידים בראיון פרונטלי. התלבשו, התאפרו וסדרו את השיער כאילו אתם מגיעים לראיון “רגיל”. אפילו  תלכו רחוק יותר – תנעלו נעליים, תתבשמו, מיד תרגישו בשינוי!

מיקום – מיקום הריאיון והרקע מאחוריכם הוא קריטי! עדיפות לחדר סטרילי ומואר. הימנעו מרקעים מסיחי דעת ורעשים פוטנציאליים באזור.

שפת גוף – השתדלו להרגיש בנוח ולייצר אווירה נעימה. חשוב לשבת זקוף, להישיר מבט אל המצלמה ולא אל האנשים.

 *טיפ חשוב – זכרו לחייך!

הגיעו מוכנים – לכל ראיון, בין אם פרונטלי או מקוון יש להתכונן מראש. לימדו על החברה, מצבה, מי המתחרים שלה, כמה זמן קיימת, מה היא מפתחת או איזה שירותים מציעה. בנוסף קראו על התפקיד אליו אתם מיועדים וגם על המראיין.

התאמנו על שאלות מאתגרות, דוגמאות ונקודות שחשוב לכם להעלות. לא חייבים לזכור את הכל בעל פה! אתם יכולים להשתמש ברשימות עם ראשי פרקים שיכילו את הנושאים ואת השאלות אשר חשוב לכם להעלות בשיחה, להדפיס את קובץ קורות החיים שלכם על מנת לשלוף במהרה פרויקטים שהייתם מעוברים בהם ועוד. הרשימה היא מעין כלי לעת צרה ויש להשתמש בה בחוכמה.